URREZKO DOMINAK

  1. Arrateko Ama Birjina (Euskal Herriko Txistulari Elkartearen Zaindaria)
  2. Isidro Ansorena Eleizegi (txistulari eta musikagilea)
    Hernani, 1892 – Donostia, 1975
  3. Sandalio Tejada Sarabia (txistularia)
    Bilbo, 1893 – Caracas, 1971
  4. Hilario Olazaran Salanueva “Aita Hilario Olazaran Lizarrakoa” (musikagile, txistulari eta Euskal Herriko Txistulari Elkarteko kapilaua)
    Lizarra, 1894 – Iruñea, 1973
  5. Jose Maria Gonzalez Bastida (musikagilea)
    Bergara, 1908 – Donostia, 1997
  6. Bonifazio Fernandez Ortiz (txistularia)
    Bilbo, 1924 – 2009
  7. Maurizio Elizalde Etxeberria (txistularia)
    Arizkun, 1915-1992
  8. Luis Aranburu Martinez de San Vicente (musikagilea)
    Gasteiz, 1905 – 1999
  9. Pierre Bordazaharre “Etxahun-Iruri” (txirulari eta olerkaria)
    Iruri, 1908 – 1979
  10. Demetrio Iriarte Mujika (txistularia)
    Oñati, 1915 – Aretxabaleta, 1997
  11. Alejandro Aldekoa Aranburu (txistularia)
    Berriz, 1920 – 1996
  12. Jose Luis Ansorena Miranda (Euskal Herriko Txistulari Elkarteko kapilaua)
    Donostia, 1928 –
  13. Tomas Aragues Bernad (musikagilea)
    Albalate del Arzobispo (Teruel), 1935 –
  14. Jose Ignazio Ansorena Miner (txistulari eta musikagilea)
    Donostia, 1953 –
  15. Lorenzo Ondarra Kintana (musikagilea)
    Bakaiku, 1931 – Iruñea, 2012

ZILARREZKO DOMINAK

  1. Felix Ansola Zelaia (txistularia)
    Elgoibar, 1913 – Markina, 2003)
  2. Joxe Ansola Zelaia (txistularia)
    Elgoibar, 1911 – Markina, 1980
  3. Luis Ansola Zelaia (txistularia)
    Elgoibar, 1916 – Etxebarria, 1982
  4. Julian Ansola Zelaia (atabaleroa)
    Elgoibar, 1922 – Markina, 2003
  5. Narkis Diez Jimenez (txistularia)
    Gasteiz, 1922 – Biarritz, 2004
  6. Ramon Orue Artetxe (txistularia)
    Areatza, 1907 – 1991
  7. Leonardo Zuloaga Etxeberria (txistularia)
    Areatza, 1914 – 1994
  8. Jesus Segurola Urkiola (txistugilea)
    Zumarraga, 1920 – 2008
  9. Ignacio Barrio Urtizberea (danbor eta danbolingilea)
    Irun, 1918 –
  10. José Gancedo Martin (txistugilea)
    Zorrotza (Bilbo), 1924 –
  11. Keller Instrumentos S.A. (txistugileak)
  12. Santiago Gutierrez Gutierrez (txistularia)
  13. San Pedro del Romeral (Santander)
    1932 – Urretxu, 2003
  14. Joseba Larrieta Aldama (txistularia)
    Urduña, 1933 –
  15. Xabier Gereño Arrarte (idazle eta txistularia)
    Bilbo, 1924 – 2011
  16. Patxi Ansola Erkiaga (txistularia)
    Lekeitio, 1923 –
  17. Sixto Iragi Oses (txistularia)
    Barasoain, 1916 –
  18. Juan Antonio Arozena Egimendia (txistularia)
    Oiartzun, 1930 –
  19. Joakin Kanpion Lopez (txistularia)
    Altsasu, 1936 –
  20. Gerbasio Legorburu Gabilondo (txistularia)
    Antzuola, 1930 – 2015
  21. Carlos Santacoloma Uriarte (txistularia)
    Portugalete?, 1945 – s
  22. Olegario Izagirre Iruretagoiena (txistularia)
    Errenteria, 1938 –
  23. Jose Antonio Altuna Elizegi (txistularia)
    Errenteria, 1943 –

24. Xabier Muñoz Otaegi (txistularia)
Donostia, 1954 –

25.Julen Billelabeitia Lavilla (txistularia)
Mungia, ??? – s

26.Esteban Barrena Oiarzabal (txistularia)
Zumarraga, 1940 – 2011

27. Jose Ignacio Martinez de Luna Berruela (txistularia)
Gasteiz, 1934 –

28. Jesus Moraza Zarate (txistularia)
Gasteiz, 1942 –

29. Francisco Antonio Gorostiza Aberasturi (txistularia)
Gasteiz, 1946 –

30. Javier Hernández Arsuaga (txistularia)
Donostia, 1940 –

31. Sabin Bikandi Belandia (txistularia)
Galdakao, 1965 –

32. Txomin Agirregomezkorta Perez (txistularia)
Pasai Donibane, 1966 –

33. Gotzon Osinaga Uriarte (txistularia)
Oñati, 1946 –

34. Joxe Mari Telleria Lezeta (txistularia)
Segura, 1943 –

35. Juan Antonio Aroma Lejarreta (txistularia)
Durango, 1945 –

36. Karmelo Barruetabeña Larruskain (txistularia)
Abadiño?, 1939 –

37. Nazario Telleria Jaka? (txistularia)
Segura, 1950? –

38. Jose Agustin Olano Segurola (txistularia)
Beasain, 1942 –

39. Felix Vigor Gonzalez (txistularia)
Iruñea, 1961 –